סבלנות

רעיון מתוק ועמוק הציף אותי היום.
למה מתוק? כי כל הארה שיכולה לעזור לי כאימא לתת לילדים שלי צידה משמעותית לדרך היא מתוקה בשבילי.
למה עמוק? כי המסר היום אינו שטחי, אלא נוגע ברבדים פנימיים בנפש. שנים של לימוד שיטות טיפול ושנים של טיפול וייעוץ לימדו אותי דבר חשוב מאוד – גם כלי קטן לכאורה, אם הוא נוגע עמוק – יש בכוחו לחולל נפלאות.
אז הנה זה:
אחד הכלים החיוניים לילדינו בחייהם הוא – היכולת לפסוע קדימה בסבלנות ובלי לחץ.
ילדים מתמודדים עם אכזבות וכישלונות ותכונות ותנאים ונתונים אישיים שלעיתים מקשים עליהם את הזרימה עם החיים והחברה.
לא חכם יהיה להתרוצץ ולדרוש ולהיכנס ללחץ ולהיסטריה ולפנות לכל מטפל אפשרי (אם כי כמובן ערנות נדרשת תמיד, ומה שדורש טיפול – כדאי לא להזניח).
חכם יהיה לעזור לילד לפסוע בכיוון של שינוי בפסיעות קטנות ולא מעיקות, סבלניות ועדינות.
ביתך אינה מצליחה להתארגן? העניקי לה את המבט הזה – נכון, בתי, כרגע קשה לך, את לא מצליחה, את מאוכזבת ומתוסכלת ומשווה את עצמך לחברותייך, אבל לא כך ישתנה המצב. בואי נלמד ביחד להתארגן אחרת בנחת ובשמחה.
איך? לא אביא פתרונות בכוונה. למה? כי אין פתרון אחד!
לסדר וארגון יש כללים פשוטים – לארגן מקום קבוע לכל חפץ; להניח כל דבר במקומו ולא במקום זמני; לקום מוקדם יותר; לאכול ולשתות בישיבה; להכין תיק לבית הספר ולגן בלילה; לבדוק תקינות של פריטי לבוש וחפצים לפני הכנסתם לארון וכן הלאה.
אבל לא הכללים הם מרכז הכובד, אלא היכולת המתפתחת של הילד ללמוד אותם ולעצב אותם בכוחות עצמו – להעלות את הרעיונות והכללים, להבין את התועלת, להתנסות וללמוד לבצע אותם או חלק מהם באופן עקבי.
בנך רב עם חבריו? שוחחו ביחד על קודים חברתיים ואיך אפשר להשתמש לפחות בשניים מהם…
כל שיחה ושינוי ייעשו כמובן עם המון תמיכה ואהבה ועידוד שלנו.
וכך גם עם עוד ועוד אתגרים שונים ומגוונים. ככל שהילד ימצא את הפתרונות בעצמו ויתאמן על יישומם בסבלנות ובפסיעות רגועות – הסיכוי שלו להצליח גדל.
השבוע שלחתי לרשימת התפוצה שלי שירשיר מתוק שיכול להעניק כוח להתמודדות עם כמעט כל קושי או אתגר שאיתם הילד מתמודד – צאו מן השיר לדרך של חשיבה משותפת, מציאת פתרונות ופסיעה איטית וסבלנית בדרך של שינוי והתקדמות.
כאן אפשר להצטרף ולקבל שירשירים מתוקים למייל:
https://sucaryot.ravpage.co.il/shirshirim

חוויה

איך מנחילים להם ערכים? איך מחנכים אותם לאהוב? להתגבר על קשיים? לשמוח במה שיש להם? להניע את עצמם קדימה? יש דרכים שונות וחשובות, שיטות רבות

אל פחד!

כל פגיעה בילד גורמת בחילה קשה, מזעזעת את קירות הלב, מרעידה נימים נסתרים. ואני חושבת לעצמי וגם בקול – לא הכול אפשר למנוע בעולם הזה.

לשחרר

בכל כובע שאני חובשת לראשי – אימא, מטפלת רגשית (cbt) יועצת חינוכית, מנחת הורים וסופרת – אני מגלה שוב ושוב שהדרך החזקה ביותר ליצור שינוי

שפה

שפה. מה היא בשבילך? מהי בשביל ילדייך? שנים של עבודה טיפולית עם בני נוער לימדו אותי שהשפה היא כלי שאין לו תחליף להתמודדות עם כל

צור קשר

הצטרף לדיון

תגובה 1

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קבלו ראשונים את השירשירים המתוקים והטיפים הכי טריים לפיתוח ילדים!

מלאו פרטים והתחילו ליהנות מרגעים של חוויה: